Nie zakładaj, że jutro będziesz miał czas na to, aby być szczęśliwym i będziesz mógł skorzystać z życia, bo dziś jesteś zbyt zajęty i nie masz na to czasu.

Jeżeli tak myślisz to ulegasz jak większość ludzi błędnemu przeświadczeniu, że w przyszłości będziesz miał więcej czasu niż masz obecnie.

Co ciekawsze im dalsza przyszłość to są przekonani, że będą go mieć jeszcze więcej. Zakładają jakby ich nowe działania w przyszłości miały im zając mniej czasu? Ulegają temu założeniu i odkładają czas na cieszenie się życiem na później.

Niektórzy się nawet ucieszą.

Marzenia vs przeszkody

 Co jest ważniejsze w Twoim życiu, ból strach, który odczuwasz teraz właśnie w tej chwili i pragniesz powiedzieć dość, czy twoje wartości i marzenia, które gdzieś daleko czekają na Ciebie. Może wystarczy już to co masz ?, tak jest przecież dobrze nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, niektórzy się nawet ucieszą.

Rodzicu odpuść... 2/2

Kolejna ważna kwestia to presja Twoich oczekiwań wobec dziecka, wobec wyników, które ma do osiągnięcia, zrealizowania, bo Ty tak chcesz, bo Ty zainwestowałeś swój czas i pieniądze, bo Ty kiedyś miałeś swoje marzenia, które nie zrealizowałeś, a teraz przelewasz swoje oczekiwania na swoje dziecko i boisz się, aby nie zmarnowało swojego talentu.

Rodzicu odpuść… "Nie terroryzuj swojego dziecka" 1/2

Nie terroryzuj napisałem w cudzysłowie, jednak czasami słuchając historii moich podopiecznych prawdziwiej byłoby napisać bez.

Czy wiesz, że Twoje zachowanie w dzisiejszych czasach w wielu przypadkach można byłoby nazwać mobbingiem psychicznym, tak niestety wygląda ta relacja rodzic (przełożony) - dziecko (pracownik). Tak wielką wywierasz presję na swoje dziecko wykorzystując swoją przewagę rodzica jaką masz nad dzieckiem.

Na zaproszenie Piotra Ziółkowskiego, trenera mentalnego, miałem przyjemność przeprowadzić trening mentalny dla ekipy badmintonisów w Suchedniowie.

Porozmawialiśmy o ich marzeniach, o tym jak ważne jest zaangażowanie i determinacja w działaniu, aby te marzenia się spełniały. Wspaniali młodzi ludzie, świetna atmosfera.

Na razie na gorąco. Najważniejsze... było zadowolenie uczestników warsztatów, którzy dostali konkretne rozwiązania, skuteczne strategie, które od razu będą mogli zastosować w swoim życiu, prywatnym oraz zawodowym. Wspólnie stworzyliśmy świetną atmosferę, była praca, wiedza, zabawa i duża pewność siebie.